poniedziałek, 3 marca 2014

My precious...

Szmaragdy, nabyłam szmaragdy... Piękne, miękkie, leciutkie i ciepłe. Nabyłam je już jakiś czas temu, ale cieszą mnie niezmiennie.

050 by kasikk_z

Zostały mi te dwa motki do przewinięcia, a z trzeciego - już kłębka - dzieje się wiosenny sweterek.
042 by kasikk_z

028 by kasikk_z

Oszalałam zupełnie na punkcie tej wełny. Malabrigo socks to stanowczo jest to, co Tygryski, przepraszam kasikk lubi najbardziej! Jakie są Wasze ulubione włóczki? Pytam głównie o wełny, bo postanowiłam jakiś czas temu, że ubrania będę robić wełniane, a przynajmniej z domieszką. Moi ostatni faworyci to:

 • już wyżej wspomniane Malabrigo Socks, poczekam jeszcze i zobaczę, jak się będzie sprawować w noszeniu, ale jak na razie bajka.
 • Arwetta Classic Filcolany, ciepły komplet działa bez zarzutu, a ja zaczęłam się zastanawiać nad czymś większym z tej wełenki, sweter jakiś, czy cóś... ale tym razem pojedynczą nitką. 
 • Merino Lace Austermann, miękkość, lekkość, no, rozpłynąć się można... użyłam je do ogoniastego i troszkę mi zostało. Plany już mam ;P 
 • dla dzieciaków na sweterki - Ideal Berger de France, idealne, łatwo się pierze, jeśli się łatwo zabrudzi. Wiem, że w składzie wełny mało, ale dla dzieciaków na prawdę ok. Ładne kolory i szybko się z niej robi.
 • druga dla dzieciaków to Baby Alpaca Silk Dropsa, cudowne miękkości... mmm...
 • a na wyroby, o których wiadomo, że wyleżą się na nich koty, to już nie wełna a Classic Interfoxu. Pisałam już o jego zaletach. "Dzieciowy" pled zrobiony ze dwa lata temu nie wygląda najgorzej, chociaż poniewierał się po podłodze, służył za peleryny, tudzież dachy szałasów ;)
Będzie mi miło, jeśli ktoś podzieli się swoimi typami włóczek.
Pozdrawiam :)

2 komentarze:

 1. piękna wełna!!! kocham takie zieloności! zaszalałabym, oj zaszalała! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ja zaczęłam szaleć i... będę pruć bo mam trupa w szafie :(
  ale poprawię się (chyba) ;P

  OdpowiedzUsuń